Fotografia okolicznościowa to reportaż, który często łączony jest z plenerem. W przypadku pleneru ślubnego, fotografie bywają naprawdę spektakularne. Fotografia z powietrza - dron jest nowością, z której naprawdę warto skorzystać. Z użyciem drona powstają zachwycające ujęcia, niemożliwe do uchwycenia w inny sposób. Fotografia z powietrza - dron pozwala ująć wzory widziane tylko z perspektywy lotu ptaka.

Fotografia z powietrza - dron. Niesamowity plener

Fotografia okolicznościowa z lotu ptaka - sesja plenerowa

Powierzchnia ziemi jest zróżnicowana i wielobarwna. Widoczne z góry tereny prezentują się jak bajeczny patchwork. Właśnie tak powstają jedne z najpiękniejszych ujęć! Przed wyborem miejsca sesji, warto dokładnie przestudiować prawdopodobny wygląd powierzchni widzianej z góry. Jakie rejony zaprezentują się najbardziej efektownie? To przede wszystkim otwarte, rozległe przestrzenie. Fotografia okolicznościowa wykonywana dronem ukaże ich potencjał. Poniżej znajduje się lista najciekawszych pomysłów!

Linia wybrzeża - linia brzegowa nad Bałtykiem to połączenie błękitnych lub zielonkawych wód oraz jasnego piasku, bądź kamiennej plaży. Fotografia z powietrza - dron użyty w słoneczny dzień nad morzem, pozwoli uzyskać efekt rajskiej wyspy. W przypadku pogody pochmurnej, fotografia nabierze tajemniczego, romantycznego charakteru. Do tego typu fotografii Panna Młoda najczęściej zakłada suknię ślubną w fasonie syrenki. Nie jest to jednak konieczne! Każda suknia ślubna zanurzona częściowo w wodzie, prezentuje się niezwykle efektownie.  

Pola uprawne - różnorodne rośliny tworzą charakterystyczny wzór. Na uwagę zasługują zwłaszcza tereny, gdzie widoczna jest granica pomiędzy uprawami. Może to być na przykład granica pola słoneczników z polem pszenicy. Wspaniałym pomysłem są także fotografie na tle stogów siana, ułożonych w misterne formy. Na terenach jednolitych, można samodzielnie ułożyć wybrany wzór z kwiatów lub kamieni! Nowożeńcy mogą stać obok siebie lub też położyć się i spojrzeć sobie w oczy, bądź obserwować słoneczne niebo. Fotografia okolicznościowa ma za zadanie uchwycić emocje, więc im lepiej uczuć okaże sobie para, tym lepiej.

Ogród botaniczny - ogrody fotografowane z powietrza, prezentują się bajecznie. Rabaty różane, alejki, fontanny, szklarnie – wszystko to tworzy niesamowitą całość. Fotografia okolicznościowa w plenerze to okazja do stworzenia pamiątki w stylu królewskim. Ogród botaniczny to trochę inny świat. Każda Para Młoda poczuje się w takim miejscu niezwykle wyróżniona. Warto wcześniej sprawdzić, kiedy zakwitają w ogrodzie ulubione kwiaty oraz jak przedstawia się plan alejek. 

Jezioro - malownicze jeziora, nad którymi wybudowano drewniane deptaki, to idealne tło sesji plenerowej. Fotografia z powietrza - dron umożliwia wykonanie fotografii Pary Młodej ułożonej w łódce na powierzchni wody lub na brzegu. Zakochani mogą także położyć się na molo. Całość tworzy bardzo romantyczną scenerię.

Nietypowy mebel i ciekawy krajobraz - czy fotel, łódka, sofa lub łóżko dobrze zaprezentują się wśród gęsto rosnących słoneczników, zbóż lub polnych kwiatów? Oczywiście. To jeden z najciekawszych pomysłów. Para Młoda ułożona na akcesorium, które nie jest typowe dla otaczającego terenu, prezentuje się unikatowo i efektownie. Takim akcesorium może stać się nawet wybrany model samochodu!

Niesamowite formy roślinne - bardzo ciekawe tło tworzą nietypowo ułożone korzenie drzew, pnącza i mech. Fotografia z powietrza - dron pozwala zobaczyć te formy w zupełnie innym świetle. Fotografia okolicznościowa z ciekawymi okazami botanicznymi w tle to propozycja, w której zakochają się miłośnicy stylu rustykalnego i boho. 

Udział bliskich - bliscy nowożeńców mogą utworzyć okrąg lub serce, w środku którego znajdzie się para. To doskonała propozycja także w dniu ślubu, kiedy wszyscy goście na pewno chętnie wezmą udział w realizacji ciekawego pomysłu. 

Fotografia z powietrza - dron, czyli wiele możliwości

Fotografia okolicznościowa z użyciem drona to nie tylko zdjęcia z perspektywy prostopadłej do powierzchni ziemi. Fotografia z powietrza - dron umożliwia fotografowanie pod różnym kątem. Główną zaletą takich fotografii jest nieprzeciętny kadr, w którym widoczne są uroki krajobrazu. Jakie ujęcia mogą więc powstać za sprawą wykorzystania drona? Para Młoda stojąca na klifie, w otoczeniu wzgórz, wpatrzona w zachód słońca. Brzmi pięknie? Fotografia z powietrza - dron pomoże ziścić te marzenia! Takie zdjęcia są szczególnie imponujące i często zastanawiamy się, jak nowożeńcy pokonali strach przed wysokością. Nierzadko jednak jest to tylko złudzenie, a zakochani po prostu zostali odpowiednio przedstawieni w kadrze. To złudzenie prezentuje się jednak naprawdę baśniowo. Jeśli dodatkowo tego dnia pogoda jest wietrzna, suknia Panny Młodej będzie romantycznie powiewać. Taki obraz to kadr jak z bajki lub romantycznego filmu.

Każda sceneria, która zasługuje na uchwycenie szerokim kadrem, stanowi pole do popisu dla operatorów drona. Przykładem takiego miejsca może być górskie jezioro. Tego typu zbiorniki są ogromne, a otoczenie górskich skał oraz widok szczytów w oddali, również zasługują na obecność w kadrze. Taka fotografia może okazać się trudna do wykonania z ziemi. Warto więc użyć drona, za pomocą którego kadr zostanie uchwycony bezproblemowo. Podobnie jest w przypadku fotografii na tle architektury. Fotografia okolicznościowa to często właśnie sesje na terenie parku pałacowego lub w zabytkowych wnętrzach. Fotografia z powietrza - dron pozwala uchwycić cały majestat architektury. Są to często budynki o ogromnym metrażu, których nie można w całości sfotografować z perspektywy ziemi.

Fotografia okolicznościowa - dron w nowym wydaniu

Fotografia z powietrza - dron może posłużyć nie tylko do wykonania zdjęcia, ale także jako akcesorium fotografa. Powstają nowe pomysły na wykorzystanie drona podczas sesji plenerowych. Dron pomoże na przykład wykonać świetlne kręgi nad Parą Młodą. Fantastyczne ujęcia, wymagają oczywiście odpowiedniego czasu naświetlania oraz dopracowanego planu. Efekty są jednak niesamowite. Fotografia okolicznościowa to coraz częściej również czarno - białe, minimalistyczne ujęcia. Aby uzyskać takie kadry, wykorzystuje się asfaltowe drogi, zaśnieżone równiny, gęsty dym oraz światło i cień. Unikalnym, minimalistycznym pomysłem są także fotografie na tle boiska do piłki nożnej, koszykówki lub hokeja!

Fotografia okolicznościowa to niejednokrotnie prawdziwe dzieła sztuki. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy najnowszy sprzęt jest operowany przez doświadczonego fotografa. Tak powstają ujęcia nietuzinkowe, bajeczne. Zakochani, którzy wybierają opcję z dronem, mają okazję poczuć się naprawdę wyjątkowo. Każda Para Młoda zasługuje na ujęcia niemal filmowe, zapierające dech. Fotografia z powietrza - dron umożliwia realizację takich sesji. Bardzo ważne jest doświadczenie i profesjonalizm fotografa, ponieważ obsługa drona wymaga szczególnej wprawy. Istotny jest również wybór odpowiedniej pory dnia, podobnie jak w przypadku fotografii tradycyjnej. Jeśli sesja planowana jest na terenach górskich, wśród rozległych pól lub nad wybrzeżem, koniecznie trzeba również skonsultować praktyczne szczegóły. Warto więc skontaktować się z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą spełnić nawet najśmielsze marzenia! Takie obrazy zachwycają niezależnie od upływu lat.