Uroczystości ślubne i świętowanie potrwają maksymalnie dwa dni. Pocieszający jest fakt, że dopełnieniem tego magicznego czasu może być sesja ślubna. Fotografia okolicznościowa to nie tylko reportaże. Zdjęcia z sesji plenerowej stanowią perfekcyjny obraz Waszych emocji, stylu i historii. Dzień sesji ślubnej to czas swobody! Możecie zachowywać się w sposób nieskrępowany i naturalny. Stres odchodzi w zapomnienie. Dodatkowo możecie realizować marzenia i najciekawsze pomysły. Jak zorganizować piękną sesję w plenerze?

Fotografia okolicznościowa - pomysły na sesję ślubną

Emocje i spełnienie marzeń, czyli fotografia okolicznościowa

Fotografia okolicznościowa to dziedzina bardzo szeroka. W przypadku fotografii ślubnej, zadaniem fotografa jest uchwycenie emocji Pary Młodej. Uczucia są najlepiej widoczne, kiedy minie czas największego stresu. Choć zdenerwowanie podczas ceremonii i zabawy ma charakter pozytywny, może komplikować uchwycenie Waszych naturalnych zachowań. Dlatego podczas sesji plenerowej, warto wykorzystać możliwość pełnej dowolności! To Wy wybieracie miejsce sesji, sposób ubioru, wszelkie dodatki i ogólny styl. To prawdopodobnie jedyna taka sesja w życiu, pomijając sesję narzeczeńską. Ten jeden raz bądźcie w centrum uwagi i spełniajcie wszystkie swoje zachcianki.
Bardzo ważna jest Wasza wspólna historia. Fotografia okolicznościowa pozwala na upamiętnienie najpiękniejszych chwil. Całą historię Waszego poznania można odtworzyć na zdjęciach! Może być to także rodzaj kwintesencji związku. To przede wszystkim zdjęcia wykonane w ulubionym miejscu, gdzie chętnie spędzacie czas. A może marzycie o podróży do zakątka Polski, w którym bywacie rzadko? Czasami bywa tak, że nasze najukochańsze tereny zlokalizowane są w pewnym oddaleniu. To czas, by tą tęsknotę przerwać i wybrać się na wycieczkę nad morze lub w góry. Warto zapoznać się z szeregiem porad i propozycji dotyczących sesji ślubnej.

Fotografia okolicznościowa - wykorzystajcie jej moc. Ciekawe pomysły

Miejsca związane z Waszą historią - podczas sesji plenerowej macie okazję zobrazować Waszą historię. Poznaliście się w szkole, w kinie, na koncercie, w wesołym miasteczku? Warto odwiedzić to miejsce wraz z fotografem. Takie zdjęcia to gwarancja potoków łez wzruszenia. Chętnie do nich wracamy. Choć obraz pierwszego spotkania może zatrzeć się w pamięci, zdjęcia pozostaną. Fotografia okolicznościowa ma taką właśnie moc - siłę utrwalania przeżyć. Miejsce pierwszego spotkania nie musi być jedynym tłem sesji. To może być dopiero początek! Gdzie odbyła się Wasza pierwsza randka? W jaki sposób oświadczył się mąż? Jeśli miejsce jest romantyczne i urzekające, na pewno pięknie zaprezentuje się na zdjęciu.

Ukochane tereny w plenerze - jeśli często spacerujecie i macie już swoje ulubione miejsca, mogą one stanowić najpiękniejsze tło fotografii. Zwłaszcza, gdy marzą się Wam fotografie w stylu boho lub rustykalnym, nie trzeba długo główkować. Szczególnie baśniowo prezentują się zdjęcia na tle górskich szczytów i jezior oraz plenery leśne. Jeżeli dodatkowo Panna Młoda ma do dyspozycji kwiatowy wianek lub bukiet, całość nabiera wyrazistego charakteru. Sesja ślubna nad Bałtykiem to także gwarancja ujęć zapierających dech. Fotografia okolicznościowa może być wykonywana z użyciem drona! Wyobraźcie sobie szeroki kadr z Tatrami lub wybrzeżem w tle. Piękny efekt zapewniają zdjęcia wykonane prostopadle z perspektywy ptaka. Natura często tworzy najbardziej unikalne tło!

Wspaniałym pomysłem są również minimalistyczne sesje leśne. Minimalistyczne są tylko pozornie, ponieważ biała suknia i botaniczne lub eleganckie dodatki w zestawieniu z zielenią lasu wyglądają niesamowicie. Na uwagę zasługują także wszystkie tereny bogate w jednolitą roślinność. Są to na przykład pola słoneczników, pola kapusty, łąki, kłosy zbóż, wrzosowiska, winnice czy też pola lawendy. Efekt takich fotografii jest olśniewający.

Ulubione miasto - fotografia okolicznościowa w plenerze to także zdjęcia w mieście! Jeśli więc urzeka Was klimat konkretnego miasta, nie warto się długo namyślać. Oczywiście musicie przygotować się na obecność innych osób. Jeżeli nie przeszkadza Wam ten aspekt, fotografie będą idealne! Gdy stanowi to problem, sesję można zorganizować o świcie. To pora, kiedy miasto jeszcze jest opustoszałe. Fotografia okolicznościowa z miastem w tle to zdjęcia bardzo ujmujące. Widoczna jest nie tylko architektura, ale także panująca atmosfera, często również gwar i pełnia życia.

Wspólne hobby - motocykle, samochody retro, sztuka, muzyka? Jeśli łączy was wspólne hobby i stanowi ważną część Waszego życia, jest to doskonały temat sesji. Nie obawiajcie się, jeżeli zainteresowania są bardzo oryginalne. Skoki na spadochronie, wiosłowanie, żeglarstwo, windsurfing? Im bardziej ciekawie, tym lepiej. Nie ma powodu, aby trzymać się konkretnych schematów. Fotografia okolicznościowa nie musi być stonowana i elegancka. Musi być natomiast bardzo emocjonująca i pełna pasji.

Majestat architektury - to dobry wybór, jeśli kochacie architekturę i historię. Na terenie Polski rozsiane są majestatyczne posiadłości, dworki, pałace, a nawet zamki! Jeżeli zazwyczaj nie macie czasu, aby je odwiedzić, to tym razem zdecydowanie warto uczynić wyjątek. To nie tylko niezwykła pamiątka, ale także możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc na mapie kraju i doskonała przygoda.

Naturalność i swoboda - czasami tematem sesji nie jest miejsce, ale Wasze emocje i nic poza tym. Wtedy tło nie odgrywa tak istotnej roli. W takiej sesji najważniejsza jest naturalność zachowań. Fotografia okolicznościowa może być wykonywana nawet w domu, w Waszych prywatnych zakątkach. Do takiej sesji ubierzcie się w wybrany sposób, komfortowo i swobodnie.

Sesja z pupilem - bardzo popularne są również sesje z podopiecznymi czworonogami. Taka fotografia okolicznościowa ma charakter odrobinę humorystyczny. Z drugiej strony, pies czy kot często wiele dla nas znaczą. To przyjaciele i kompani na życiowej drodze. Każdy z nas zna Parę, której zawsze towarzyszy wierny pies. Jeśli więc Wasz czworonóg nie odstępuje Was na krok, być może powinien znaleźć się również na zdjęciach?

Fotografia okolicznościowa to sposób na jedyną w swoim rodzaju, bezcenną pamiątkę. Marzenia o idealnej sesji mogą się ziścić. Nie bójcie swoich pomysłów! To Wy jesteście w tych dniach najważniejsi. Gdy plan sesji zostanie już nakreślony, przedstawcie go fotografowi. On zadba o resztę. Fotografia okolicznościowa wymaga zastosowania konkretnych zasad. Dlatego fotograf zaproponuje Wam najbardziej odpowiednią porę wykonania sesji. Będzie to najprawdopodobniej świt lub zachód słońca. Światło idealnie podkreśli Wasze postacie i magię otoczenia. Warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. A pogoda? Pogoda jest ważna, choć nie aż tak, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od Waszych upodobań. Sesja w deszczu, kilka ciemniejszych chmur na niebie i ciekawe światło mogą stanowić unikalną pamiątkę! Takie zdjęcia są pełne spontanicznych emocji. Podczas sesji, zachowujcie się naturalnie, a fotografa traktujcie jako przyjaciela. Fotografia okolicznościowa wymaga dużej dozy zaufania. Nawet jeśli niektóre pomysły fotografa wydadzą się Wam pozornie niezrozumiałe – uwierzcie mu na słowo, a efekty na pewno się Wam spodobają!